Gabča a sport

Já a sport...ne vždycky jsme byli kamarádi. Na základní a střední škole v hodinách tělocviku jsem se ulejvala, co to šlo, ve volném čase pěstovala gaučink a maximální pohybovou aktivitu představovala procházka o víkendu na chatě nebo plení záhonů.

Od 21 let došlo u mě k bodu zvratu, v touze po  udržení štíhlé a pevné postavy,  jsem vyzkoušela  aerobik-bodystyling, kterému jsem doslova propadla a veškerý volný čas trávila v tělocvičně. K aerobiku se přidala KI jóga, která byla fajn na zpevnění těla, vyrýsování štíhlých svalů, posílení pružnosti těla a k správnému dýchání.  S mojí  vrozenou hypermobilitou kloubů brnkačka:-) A pak přibyla posilovna, nárazově in-line brusle. Aerobic jsem opustila ve 30 letech, a později se do popředí mého zájmu dostaly fitness a běh. 

Kromě sportů v tělocvičně mám oblíbené túry nebo jen procházky, obzvláště po horách.  Baví mě běžky, bruslení na ledu.

Poslední 2 roky jsem se sportu a pohybu obecně vyhýbala, ne cíleně, ale změnou životního stylu, kdy jsem se začala více zajímat o mojí duši, než o moje tělo, kdy můj život nabral jiný směr v různých oblastech a procházela jsem psychicky náročným obdobím, které vyžadovalo hodně času a energie. 

Nyní nastal čas, kdy chci zažít tu příjemnou únavu po fyzickém výdeji, propocené triko a rudé líce. Tělo se  ozývá a dává signály: starej se o mě, já jsem tu taky, chci se hýbat, chci být fit. Takže pomalu, zvolna se vpravuji do pohybové aktivity, a těším se na okamžik, kdy si vypěstuji znovu zdravou závislost na pravidelném pohybu, kdy se zlepší moje fyzička a budu se s radostí dívat na odraz mého sebe sama v zrcadle.

Staré pořekadlo: ve zdravém těle zdravý duch platí stále. Sport, pohyb je třeba činit s láskou, v radosti a z vlastního přesvědčení.

Je potřeba zachovat rovnováhu v každé oblasti života, tedy i ve starání se o duševní a fyzické zdraví.

Tak sama sobě si závěrem přeji hodně zdaru, chuti, sil a motivace. A až budu v procesu, tak sem napíšu pár řádek, jak se mi daří, jak jsem pokročila.

Kdo jste z Č. Budějovic a chcete se hýbat, můžeme společně, protože ve dvou a více se to lépe táhne ;-). Nebo jen mi napište, jak se daří vám  udržet si postavu, zda pravidelně sportujete, a co vám pomáhá k udržení pevné vůle.

Budu se těšit na vaše vzkazy na emailu: gabca@sami-sebou.com.

Sportu zdar:-)